ŚLĄSKIE. Powiat bielski
Powiat Bielski - miejsce bliskie Twoich marzeń.
Powiat Bielski położony jest w południowej części woj. śląskiego. Zajmuje bardzo zróżnicowany pod względem krajobrazowym i kulturowym obszar, rozciągający się od Kotliny Oświęcimskiej w kierunku południa - Doliny Górnej Wisły, Pogórza Wilamowickiego, Pogórza Śląskiego, Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego.
ŚLĄSKIE. Gmina Jasienica miejscem wyjątkowym
Bliskość dużego ośrodka miejskiego - Bielska-Białej, granicy z Republiką Czeską, bezpośredni dostęp do głównych tras międzynarodowych Europy, a z drugiej strony do urzekającego piękna Beskidu Śląskiego i lasów otaczających Jezioro Goczałkowickie, czynią z naszej ziemi miejsce wyjątkowe.
ŚLĄSKIE. Gmina Jaworze o krystalicznym klimacie
Specyficzny mikroklimat oraz górskie powietrze Jaworza to dziedzictwo, które należy zachować dla kolejnych pokoleń. Unikatowe walory przyrodnicze i mnogość wspaniałych plenerów, definiowane górskimi szczytami i dolinami – to znaki rozpoznawcze tej pięknej, położonej koło Bielska-Białej podgórskiej miejscowości.
ŚLĄSKIE. Gmina Wilkowice
Gmina Wilkowice położona jest na malowniczym pograniczu Beskidu Śląskiego i Małego oraz Kotliny Żywieckiej i obejmuje części Parków Krajobrazowych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Zarówno położenie gminy, jak również troska o środowisko, zobowiązują do wspierania i wdrażania działań z zakresu ekologii.
ŚLĄSKIE. Powiat będziński
Od wielu lat samorząd powiatu będzińskiego stawia na ekologię. Realizowane inwestycje mają na celu zwiększanie funkcjonalności obiektów poprzez ich termomodernizację bądź wyposażenie w panele fotowoltaiczne. Dzięki temu ich użytkowanie jest nie tylko bardziej ekonomiczne ale, co najważniejsze, przyjazne dla środowiska.
ŚLĄSKIE. Powiat bieruńsko-lędziński
Powiat powstał w 1999 r. jako powiat tyski z siedzibą w Tychach. W 2002 r. został ostatecznie przemianowany na powiat bieruńsko-lędziński, a jego siedzibę przeniesiono do Bierunia. W jego skład wchodzą trzy miasta: Bieruń, Lędziny i Imielin oraz dwie gminy wiejskie: Bojszowy i Chełm Śląski.
ŚLĄSKIE. Powiat cieszyński
Powiat Cieszyński to jeden z największych polskich powiatów. Zamieszkały jest przez blisko 180 tys. mieszkańców. Ma szósty, co do wielkości budżet (prawie 250 mln zł) wśród 314 powiatów ziemskich.
Należy do grupy dziewiętnastu powiatów ziemskich z budżetem przekraczającym 200 mln zł. Wydatki inwestycyjne w obecnej kadencji w latach 2019, 2020, 2021 wyniosły około 96 mln zł. Są większe od sumy wydatków inwestycyjnych zrealizowanych w poprzedniej kadencji przypadającej na lata 2014-2018.
ŚLĄSKIE. Miasto Cieszyn
Cieszyn, jedno z najstarszych miast w Polsce, znany jest z transgranicznego położenia, a także bogatej oferty kulturalnej. Miasto stawia jednak nie tylko na rozwój swego potencjału turystycznego, ale aktywnie poszukuje także rozwiązań, które odpowiadałyby na wyzwania współczesnego świata w zakresie ekologii, zmian klimatycznych czy szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju.
ŚLĄSKIE. Powiat częstochowski
Edukacja ekologiczna to koncepcja kształcenia i wychowywania społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska przyrodniczego zgodnie z hasłem: „myśleć globalnie - działać lokalnie”. Podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu to jedno z ważniejszych zadań, które od kilku lat z powodzeniem realizuje Starostwo Powiatowe.
ŚLĄSKIE. Miasto i Gmina Koniecpol
Koniecpol - miasto powstało w 1443 r. Lokalizacja na granicy trzech województw: śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego stwarza dobry potencjał dla turystyki i rozwoju. Przez obszar gminy przebiega szlak komunikacyjny łączący Częstochowę i Kielce oraz krzyżują się drogi wojewódzkie nr 786 (relacji: Częstochowa - Kielce) i 794 (relacji: Kraków - Koniecpol).
ŚLĄSKIE. Gmina Kamienica Polska inwestuje w przyszłość
Kamienica Polska jest gminą wiejską, ale dzięki dogodnej lokalizacji (położona jest wzdłuż DK-91, potocznie nazywanej „Gierkówką”), niewielkiej odległości od Częstochowy (jedyne 18 km) i bliskości do aglomeracji śląskiej (ok. 50 km) sprzyja inwestycjom i sprawia, że jest ona atrakcyjnym miejscem do zamieszkania.
ŚLĄSKIE. Gmina Kruszyna
Teren gminy Kruszyna cechuje ogromny potencjał doskonałych terenów turystycznych, malowniczo położonych nieopodal rzeki Warty. Urzekające widoki, woda, las, wszechogarniająca cisza, powietrze nieskażone wielkim przemysłem oraz tereny zieleni to te miejsca, do których warto uciec po trudach całotygodniowej pracy i spędzić wolny czas na łonie natury z dala od zgiełku i hałasu.
ŚLĄSKIE. Gmina Lelów
Urokliwe krajobrazy, pierwszej klasy czystości rzeka Białka, liczne źródła krasowe, interesujące zabytki, to niezaprzeczalne walory Gminy Lelów, która oferuje nie tylko turystom, ale i swoim mieszkańcom wspaniałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Dużą atrakcją są spływy pontonowe rzeką Białką, wśród nieskażonej przyrody objętej ochroną „Natura 2000” oraz strefa aktywności nad zalewem w Lelowie.
ŚLASKIE. Gmina Mykanów
Teren Gminy Mykanów to rozległy, pagórkowaty obszar w zakolu Warty między Częstochową a Radomskiem. Najstarsze ślady obozowiska na tym terenie datowane są na 40 tys. lat.
ŚLĄSKIE. Gmina Rędziny
Gmina Rędziny położona jest w powiecie częstochowskim, w północnej części woj. śląskiego i na północnym krańcu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Częstochowy. Przecinają ją dwie linie kolejowe, droga krajowa nr 91, natomiast na północnym-zachodzie fragment drogi krajowej nr 1, która aktualnie jest przebudowana na autostradę A1.
Dzięki dobremu skomunikowaniu jest atrakcyjnym miejscem do założenia działalności gospodarczej.
ŚLĄSKIE. Powiat gliwicki
Powiat gliwicki to urokliwe miejsce na mapie województwa śląskiego, gdzie dominują lasy, łąki i pola uprawne. W południowej części zalegają pokłady węgla kamiennego, co dało podwaliny pod budowę dwóch kopalń, jakie obecnie połączyły się w Kopalnię Węgla Kamiennego „Knurów- Szczygłowice”. W powiecie powstają strefy ekonomiczne, rozwijają się przemysł oraz usługi.
MAZOWIECKIE. Gmina Baboszewo przyciąga pięknem i różnorodnością
Gmina Baboszewo położona jest w woj. mazowieckim w powiecie płońskim. Gmina przyciąga swoim pięknem i różnorodnością.
Najnowsze publikacje
Polska Multimedialna
polskamultimedialna.pl to grupa medialna, zajmująca się wydawaniem publikacji regionalnych, samorządowych, książek, folderów reklamowych, reklamą zewnętrzną oraz realizacją projektów internetowych. Wśród najbardziej rozpoznawanych realizacji można wymienić katalogi wojewódzkie, w których samorządy mają możliwość zaprezentowania się, przedstawienia swojej ciekawej propozycji i wartościowego materiału promocyjnego a ich odbiorcom pozwala na lepsze poznanie atrakcji i potencjału regionu. To co robimy dopasowujemy do preferencji i zainteresowań użytkowników. Kampanie realizowane przez nas docierają do grup docelowych.